Jak zwiększyć swoją ochotę na seks?

Naturalna ochota na seks to rzecz niezwykle skomplikowana – zależna od wielu różnych czynników, a przy tym bardzo indywidualna. Dlatego nie ma jednej, sprawdzonej recepty na to, jak zwiększyć poziom naszego libido i ponownie czerpać radość ze zbliżenia z drugą osobą. Istnieje jednak szereg cennych porad, z których warto skorzystać, by na dobre “wrócić do gry”. Oto kilka z nich.

Dowiedz się, z czego wynika Twój brak ochoty na seks

To pierwsza i najważniejsza rzecz, jeśli zależy nam na tym, by rzeczywiście rozwiązać sprawę utrzymującego się niskiego libido. To niezwykle istotne dla naszego zdrowia psychicznego, by dotrzeć do źródła problemu i dowiedzieć się, co jest tego przyczyną. Być może jest to utrzymujący się brak porozumienia z partnerem i częste kłótnie, a może po prostu nagromadzenie stresu w pracy. U kobiet ta sprawa dodatkowo się komplikuje, ponieważ za niskie libido może odpowiadać zbyt niski lub wysoki poziom niektórych hormonów, co będzie wymagało pomocy lekarza. Ważne jednak, by na początku rozwiązać tę zagadkę, ponieważ pomoże nam to lepiej zrozumieć samych siebie i uniknąć takich problemów w przyszłości.

Co pomoże zwiększyć naszą ochotę na seks?

Jeśli mamy problem z niskim libido, warto wykorzystać dostępny na rynku arsenał gadżetów erotycznych, które zostały stworzone właśnie po to, by zapewnić różnorodność naszych doznań, przełamywać rutynę w łóżku i zwiększać naszą ochotę na seks. Czasy, w których wybór gadżetów erotycznych ograniczony był do odwzorowujących ludzkie narządy zabawek, kiczowatych strojów czy produktów dla fetyszystów, mamy już dawno za sobą. Dzisiejsze sklepy z gadżetami erotycznymi są w stanie zaspokoić nasze różnorodne potrzeby i fantazje seksualne – zarówno te bardziej męskie, jak i kobiece. W razie dylematów wyspecjalizowani pracownicy sklepu pomogą nam w doborze odpowiednich zabawek erotycznych. Jeśli zależy nam na całkowitej dyskrecji, zakupów możemy dokonać online. Najważniejsze to przełamać wstyd i zastanowić się, co naprawdę sprawiłoby nam przyjemność.

Wśród klientów sklepów erotycznych dużą popularnością cieszą nie tylko klasyczne wibratory, ale też jajeczka wibrujące, pierścienie erekcyjne, gry erotyczne czy zabawki do stosowania we dwoje. Podczas wizyty w sklepie erotycznym warto odwiedzić dział z filmami pornograficznymi. Nic nie działa na wyobraźnię tak, jak rejestrowane przez mózg obrazy. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają także perfumy z feromonami, których zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności i pożądania w oczach płci przeciwnej.

Jedzenie dobre na seks

Nie od dziś wiadomo, że niektóre produkty spożywcze stanowią naturalne afrodyzjaki. Najbardziej znanym afrodyzjakiem są owoce morza, a prym wiodą w tym przypadku ostrygi. Jeśli chcemy zwiększyć swoje moce seksualne, w naszym menu powinny znaleźć się także potrawy zawierające seler naciowy, granat, papryczki chili, imbir, szparagi czy lubczyk. Nie można w tym przypadku nie wspomnieć również o czekoladzie, która powoduje wzrost hormonów szczęścia w naszym organizmie, a także zwiększa ochotę na seks.

Leki i suplementy na niskie libido

Przy utrzymującym się dłuższy czas braku ochoty na seks, możemy także wspomóc się dostępnymi na rynku suplementami diety na podniesienie libido. Wiele z nich posiada całkowcie naturalny, ziołowy skład, dlatego nie musimy martwić się ewentualnymi skutkami ubocznymi po ich przyjęciu. Jeśli jednak czujemy, że problem jest dość złożony i nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nim samodzielnie, zgłośmy się z nim do psychologa lub seksuologa, który zaproponuje odpowiednio dobraną do nas terapię i farmaceutyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *