Jak stworzyć udany związek? To może Wam pomóc

Czy istnieje recepta na udany związek? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna. Trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę różne potrzeby obojga partnerów, a przy tym ich odmienne charaktery, które często bywają przyczyną konfliktów w związku. Prawda jest jednak taka, że istnieje kilka sprawdzonych składników, które tworzą całkiem udany przepis na dobry związek. Oto garść cennych porad, które pomogą Wam lepiej pojąć istotę życia we dwoje!

1. Zaufanie – podstawa udanego związku

Nie możemy mówić o udanym i szczęśliwym związku, jeśli między partnerami nie ma zaufania. Tylko wtedy możemy liczyć na naprawdę szczerą i otwartą relację. Ciągłe podejrzewanie partnera o kłamstwa lub zdrady, a przy tym stałe kontrolowanie go, to gotowa recepta rychły rozpad związku. Pamiętajmy: podstawą dojrzałego związku są przyjacielskie relacje oparte na zaufaniu. Odrobina zazdrości w niczym nigdy nie przeszkodzi, ale gdy partnerzy są sobie wierni i nie mają nic na sumieniu, brak zaufania może zepsuć nawet najtrwalszy związek.

2. Rozmawiajmy i ustalajmy kompromisy

Idealny związek to taki, w którym ludzie ze sobą rozmawiają. Nie mamy tu jednak na myśli jedynie omawiania bieżących spraw, jak np. praca, wychowywanie dzieci czy wynoszenie śmieci. W dobrym związku partnerzy rozmawiają o swoich uczuciach, potrzebach czy planach na życie. Wiele problemów związków bierze się właśnie stąd, że nie do końca wiemy, czego oczekuje ta druga osoba. Grajmy zawsze w otwarte karty, zaś w przypadku konfliktów lub odmiennych zdań na wybrane tematy, starajmy się ustalać kompromisy, które usatysfakcjonują każdą ze stron.

3. Związek partnerski, czyli obowiązki domowe po równo

Dawno minęły już te czasy, w których to mężczyźni dbali o rodzinę pod względem finansowym, zaś panie zapewniały w zamian ciepło ogniska domowego. Dziś obie płcie pracują równie ciężko, by sprostać wymaganiom współczesnego życia. Dlaczego zatem nie rozdzielić również po równo wszelkich obowiązków domowych? Nierówności w tej sferze bywają źródłem częstych konfliktów, dlatego nie pozwólmy na to, by jedna ze stron czuła się zanadto przytłoczona codziennymi zadaniami.

4. Po pierwsze emocje, po drugie seks

W każdym związku powinniśmy zadbać odpowiednio zarówno o jego stronę emocjonalną, jak i relację intymną. Spełnianie nawzajem swoich seksualnych potrzeb to prawdziwy klucz do sukcesu, jeśli chodzi o udany, zgrany i trwały związek. Jeśli nie potraficie dogadać się z partnerem w sprawach łóżkowych, wróćcie do punktu drugiego i ustalcie odpowiednie kompromisy, biorąc pod uwagę częstotliwość stosunków, ulubione pozycje czy niezbędne podczas seksu gadżety. Pamiętajmy też, że w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma fizyczność – dbajmy nie tylko o swoją psychikę, ale też ciała, by jak najdłużej utrzymać zainteresowanie partnera.

5. Udany związek – małe gesty w cenie

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że małe, codzienne gesty są warte więcej niż tysiąc słów! Pocałunki na powitanie, drobne upominki czy oferowanie pomocy, gdy druga osoba z czymś sobie nie radzi – to prawdziwa oznaka oddania, troski i miłości. Jeśli chcemy tworzyć udany i zgrany związek, powinniśmy dbać o siebie i uszczęśliwiać się nawzajem każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *