6 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu

Od dłuższego czasu myślisz o tym, by porzucić pracę na etacie i spróbować własnych sił w biznesie, ale w bardzo kameralnych warunkach? A może po prostu chcesz dorobić do pensji i pracować dodatkowo jedynie kilka godzin w tygodniu? Możesz zrobić każdą z tych rzeczy praktycznie bez wychodzenia z domu! Oto 6 pomysłów na biznes, które możesz realizować w domowym zaciszu.

Rękodzieło – twórz w domu, wysyłaj z domu

Jeśli posiadasz odpowiednie zdolności i wiedzę na temat tworzenia biżuterii lub technik decoupage, wykorzystaj je do stworzenia własnego biznesu. Wszelkie materiały potrzebne do stworzenia biżuterii czy ozdabiania przedmiotów możesz zakupić online z wysyłką wprost pod Twoje drzwi. Sprzedaż towarów również możesz zrealizować w domu, wystawiając produkty na serwisach aukcyjnych, a następnie wysyłając je z własnego domu za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej. Nic prostszego!

Pomysł na biznes: Copywriting, czyli sprzedaż słowa pisanego

Zapotrzebowanie na teksty różnego rodzaju – artykuły sponsorowane, opisy produktów w sklepach internetowych, wpisy na bloga – z roku na rok jest coraz większe. Jeśli zatem pisanie sprawia Ci przyjemność, spróbuj swoich sił w copywritingu. Ogromną zaletą tego zajęcia jest to, że do jego wykonywania potrzebujesz tylko sprawnego komputera i dobrego łącza internetowego. Cała reszta – szukanie zleceń, pisanie, sprzedaż tekstów – odbywa się całkowicie zdalnie!

Programy partnerskie – polecaj i zbieraj prowizję od sprzedaży

Posiadasz rozbudowane kontakty w mediach społecznościowych, łatwość w nawiązywaniu nowych znajomości i żyłkę handlowca? Jeśli tak, zdecydowanie powinieneś zgłębić temat zarabiania poprzez afiliację, czyli tzw. programy partnerskie. Jak to działa? Wystarczy, że ktoś kliknie w wygenerowany przez Ciebie indywidualny link, a następnie dokona zakupów w polecanym przez Ciebie sklepie, by do Twojej wirtualnej skarbonki trafił pewien procent wydanej przez niego kwoty. Pieniądze wręcz same się zarabiają!

Usługi graficzne – twórz na zamówienie

Zajmujesz się hobbystycznie grafiką, ale chciałbyś zacząć na tym zarabiać? To bardzo dobry pomysł na dodatkowy zarobek lub pełnoetatowe zajęcie. Swoich zleceniodawców możesz szukać online, a całą pracę wykonywać we własnym domu. Banery, grafika stron internetowych, loga marek czy nowoczesne zaproszenia na ślub – możliwości i zapotrzebowanie są w tym przypadku praktycznie nieograniczone. Pamiętaj jednak, by pobierać zaliczkę za swoją pracę, by uniknąć nieuczciwości ze strony potencjalnych klientów.

Trening personalny – zapraszaj do domu lub ćwicz online

Zawód trenera personalnego cieszy się od kilku lat bardzo dużą popularnością. Jednak nie każdy chce spędzać swój czas na siłowni, by ćwiczyć w otoczeniu obcych ludzi. Wykorzystaj tę okazję, by rozwinąć swój biznes w branży fitness – zapraszaj pojedyncze osoby do specjalnego pokoju ćwiczeń w swoim domu lub (jeśli go posiadasz) do własnego ogrodu. Możesz też prowadzić zajęcia całkowicie online, ćwicząc w jednym czasie z całą grupą swoich podopiecznych.

Pomysł na biznes. Usługi doradcze – podziel się swoją wiedzą

Specjalizujesz się w wybranej branży i chciałbyś świadczyć w tym zakresie usługi doradcze? Możesz to robić i to bez wychodzenia z domu, organizując z potencjalnym klientem spotkanie wirtualne. Jak rozwiązać kwestię zapłaty za tego typu usługi? Najlepiej poprzez wystawienie faktury proforma, którą klient musi opłacić jeszcze przed udzieleniem porady lub umawiając się na dokonanie przez klienta ekspresowego przelewu na początku spotkania, by rozwiązanie było jak najbardziej optymalne dla obydwu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *